Regatta Babia Góra 2017 Autor : Martens kategoria: Wydarzenia


Data rozpoczęcia: 2017-06-10 03:00:00


Data zakończenia: 0000-00-00 00:00:00Już 10 czerca odbędzie się kolejna edycja Regatta Babia Góra 2017. Biegi na 4-ch dystansach, każdy z nich prowadzi na Babią Górę!


Ultra Sky Marathon 6xBabia 2017


 

Ponad 100 km, ponad 8000 m przewyższenia. 6xBabia Góra to 6 różnych tras. Zaczynamy w okolicy wyciągu  Mosorny Groń i przez przełęcz Krowiarki przebiegamy na południowe zbocze Babiej Góry. Przed pierwszym podbiegiem na szczyt czeka nas najbardziej dzika część trasy. Leśne zbiegi poza ścieżkami, przez wąwozy i strumienie, wiatrołomy są bardzo trudne technicznie ale dostarczają niezapomnianych wrażeń.  To rozgrzewka przed trzema trudnymi podbiegami. 4; 3,4 i 5 km każdy  po ok. 800 m przewyższenia.  Za każdym razem zawodnicy po wbiegnięciu na szczyt zbiegają tą samą drogą (pamiętaj - pozdrów zawodnika, który dopiero się wspina:)). To najtrudniejszy odcinek trasy. Strumienie, zbiegi poza szlakami, wspinaczka duża odległość pomiędzy bufetami spowoduje, ze będzie to trudny sprawdzian dla wielu zawodników.  Na północną stronę przebiegamy przez  Małą Babią, skręcamy w lewo i przyjemnym zbiegiem toczymy się w dół :). Po dobiegnięciu do Markowych przez Bronę zaliczmy Babią nr 4. Zbiegamy do granicy Parku i najdłuższym, z największym przewyższeniem podbiegiem wbiegamy na szczyt przez najtrudniejszy technicznie odcinek ? Perć Akademików. Po powrocie tą samą drogą ostanie - szóste wyzwanie. Poza szlakami turystycznymi trasa biegnie w kierunku Sokolicy przez Dolny i Górny Płaj, Perć Przyrodników.  Z Sokolicy czerwonym szlakiem ostatni podbieg na szczyt. Po trudnym technicznie zbiegu, po przekroczeniu drogi runda honorowa i META!!!

 

Regatta Ultramaraton 3xBabia Góra


 

Ponad 70 km, ponad 5500 m przewyższenia.  Zaczynamy w okolicy wyciągu Mosorny Groń i przez przełęcz Krowiarki przebiegamy na południowe zbocze Babiej Góry. Przed pierwszym podbiegiem na szczyt czeka nas dzika część trasy. Leśne zbiegi poza ścieżkami, przez wąwozy i strumienie są bardzo trudne technicznie, ale dostarczają niezapomnianych wrażeń. To rozgrzewka przed dwoma trudnymi podbiegami. 4; 3,4 km każdy  po ok. 800 m przewyższenia. Za każdym razem zawodnicy po wbiegnięciu na szczyt zbiegają tą samą drogą (pamiętaj - pozdrów zawodnika, który dopiero się wspina:). To najtrudniejszy odcinek trasy. Strumienie, zbiegi poza szlakami, wspinaczka duża odległość pomiędzy bufetami spowoduje, ze będzie to trudny sprawdzian dla wielu zawodników. Na północną stronę przebiegamy przez  Małą Babią i okrężną drogą dobiegamy do Markowych. Ostatni podbieg - Akademicka Perć. Wracamy przez Markowe w kierunku wyciągu na Mosorny Groń. Po przekroczeniu drogi runda honorowa i  META!!!

 

Regatta Maraton Babia Góra 2017


 

42,5 km, ponad 3000 m przewyższenia.  Zaczynamy w okolicy wyciągu Mosorny Groń i po przekroczeniu ulicy trasą poza szlakiem dobiegamy do Akademickiej Perci. Przebiegamy przez szczyt i zbiegamy ścieżką wzdłuż granicy. Czeka nas teraz najtrudniejszy odcinek trasy. Strumienie, zbiegi poza szlakami, wspinaczka plus duża odległość pomiędzy bufetami spowoduje, ze będzie to trudny sprawdzian dla wielu zawodników. Na północną stronę przebiegamy przez  Małą Babią, skręcamy w lewo i przyjemnym zbiegiem toczymy się w dół :). Po dobiegnięciu do Markowych Szczawin zbiegamy w kierunku wyciągu na Mosorny Groń czarnym, a następnie niebieskim szlakiem. Po przekroczeniu drogi runda honorowa i? META!!!

 

Regatta 1/2 Maraton Babia Góra 2017


 

Ponad 23,5 km,  1450 m przewyższenia.  Zaczynamy w okolicy wyciągu Mosorny Groń i po przekroczeniu ulicy poza szlakiem dobiegamy do Perci Przyrodników. Przez Sokolicę wbiegamy na szczyt Babiej Góry. Następnie kierujemy się dalej na zachód w kierunku przełęczy Brona i Małej Babiej. Równomiernym szybkim zbiegiem zbiegamy w dół i pod koniec zbiegu (wcześniej niż pozostałe biegi!!!) zawracamy w kierunku Markowych Szczawin. Po dobiegnięciu do Markowych zbiegamy w kierunku wyciągu na Mosorny Groń. Po przekroczeniu drogi runda honorowa i? META!!!

 

Więcej informacji : http://ultrababia.pl

źródło: Kalendarz biegowy 2017